XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                               17.10.2021 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

par. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim

Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny, jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca Świętego i ma na celu wsparcie wszystkich misjonarzy.

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – święto św. Łukasza ewangelisty

- w środę –  wspomnienie św. Jana Kantego.

- w piątek –  wspomnienie św. Jana Pawła II.

Spotkania grup formacyjnych:

- w środę dla ministrantów o godz. 17.00.

- w czwartek dla DSM o godz. 16.30.

- w piątek dla Aspirantów o godz. 16.30 i dla Lektorów o godz. 18.30.

Dziś Różaniec o godz. 1530 a po różańcu będzie Msza św. o godz. 1600. W dni powszednie Różaniec w kościele odmawiany jest o godz. 1730.

Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na prace remontowe. W ostatnim tygodniu ofiary złożyło 28 rodzin – 4 400 zł, a całość składki wyniosła 11 150 zł.

Liturgiczna Służba Ołtarza i Młodzież naszej parafii po Mszach św. rozprowadzają znicze. Dochód z zakupu przeznaczony jest na działalność tych grup w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Można zabrać kartki na wypominki listopadowe i roczne, leżące na bocznym ołtarzu. Na wypominkach rocznych można napisać przed którą Mszą św. mają być czytane przed 7.00 czy 10.30.

Jutro o godz. 13.00 w kościele zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa za śp. Wiktorię Grzanka mamę ks. Piotra a następnie kondukt pogrzebowy wyruszy na cmentarz bardzo prosimy panów strażaków o zabezpieczenie trasy między kościołem a cmentarzem.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożenie ofiary. W tym tygodniu zapraszamy wg następującego porządku:

Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Mały Gość. Dla dzieci jest do nabycia Promyczek Dobra.

Do nabycia są także Kalendarze na 2022 r.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły śp. Władysława Kulinowska i Wiktoria Grzanka. Polecajmy je i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Parafia organizuje wyjazd do Zabawy na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca, które odbędzie się w sobotę 23 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii do środy.

Miasto i Gmina Radomyśl Wielki oraz Samorządowe Centrum Kultury w Radomyślu Wielkim zapraszają na wydarzenie historyczno-społeczno-kulturalne upamiętniające 78 rocznicę Banderowskiego ludobójstwa na Polakach na Wołyniu, w Małopolsce wschodniej i na Lubelszczyźnie, które odbędzie się na Sali widowiskowej przy ul. Ogrodowej 1 w Radomyślu Wielkim w niedzielę 24 października 2021 r. o godz. 17.00.

Intencje mszalne 18.10. – 24.10.2021

Dzień

Godz.

Treść intencji

PON.

18.10.

+ Leon Stanisławski od Teresy i Bogusławy

+ Maria Działo od Władysławy Lublińskiej

WT.

19.10.

+ Teresa Lasek

2. pro populo

+ Stanisława (ona), Jan i Grzegorz Dragan w r. śm. Stanisławy

ŚRO.

20.10.

+ Irena Wacławska z ok. imienin

2. + Janusz Szkotnicki od rodzin Prygów i Moździeżów

+ Julia i Paweł Batko w r. śm. Pawła

CZW.

21.10.

+ Wiktoria Grzanka w 7 dz. po śm.

2. Pro populo

+ Grzegorz Maj w r. śm.

PT.

22.10.

+ Genowefa Wolak w 7 r. śm. od dzieci

+ Urszula i Albin Woliński w 1 r. śm. Urszuli

SOB.

23.10.

+ Władysław Kużdżał w 7 r. śm.

greg. + Krzysztof Litwin

+ Kazimiera Pryga w 1 r. śm.

NDZ.

24.10.