Uroczystość Odzyskania Niepodległości 11 listopada

30.10.2019 | Informacje

Missa pro Patria - Msza za Ojczyznę - wyśpiewana wdzięczność za odzyskanie Niepodległości...

Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Proboszcza naszej Parafii, ks. Jerzego Bulsy. Okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Władysław Pachota, który podkreśliś bogactwo naszej Ojczyzny, ukazując jej piękne dziedzictwo kulturowe, wypływające z wiekowej tradycji zakorzenionej w Bogu i Matce Najświętszej. Po zakończonej mszy św. odbył się koncert chóru Puellae Orantes zatytułowany "Missa pro Patria". Następnie uczestnicy udali się pod pomnik na Radomyskim rynku, aby złożyć symboliczne kwiaty i wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia - kliknij!

Autor: jbulsa |

Transmisja video Youtube: