Uroczystość I Komunii Świętej

22.06.2020 | Informacje

Dnia 21 czerwca 2020 r. w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej

21 czerwca 2020 roku w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12:00 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Uroczystości te były poprzedzone Sakramentem Pokuty, do którego dzieci przystępowały z pokorą i wielką tremą dzień wcześniej.

Uroczystości rozpoczynały się przed wejściem do parafialnego kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Jerzy Bulsa przywitał i pobłogosławił dzieci, oraz zebranych gości. Następnie błogosławieństwa udzielili rodzice.
Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny.

Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w kazanie, by chwilę później dostojnie kroczyć wraz z rodzicami w orszaku z darami ołtarza.  Po uroczystej Mszy Świętej, dzieci otrzymały pamiątkowy obrazek.

Pierwszy tydzień po uroczystościach komunijnych jest tzw. białym tygodniem, w czasie którego dzieci uczestniczą w Eucharystii.

Autor: jbulsa |

Transmisja video Youtube: