SAKRAMENT POKUTY

Sakrament pokuty i pojednania jest sakramentem ustanowionym przez Chrystusa w Kościele, w którym mocą Ducha Świętego, grzechy po chrzcie św. popełnione, szczerze objęte żalem i wyznane spowiednikowi ze szczerą wolą poprawy, zostają przez Boga odpuszczone mocą rozgrzeszenia kapłańskiego.

Grzesznik przystępujący do spowiedzi pod wpływem Ducha Świętego, winien na pierwszym miejscu nawrócić się do Boga całym swoim sercem. To wewnętrzne nawrócenie, które obejmuje żal za grzechy i postanowienie poprawy, wyraża się poprzez wyznanie wszystkich grzechów Kościołowi, przez zadośćuczynienie i zmianę życia. Pan Bóg zaś udziela odpuszczenia grzechów za pośrednictwem Kościoła, który działa przez posługę kapłana.

Możliwość spowiedzi św. w naszej Parafii codziennie w czasie Mszy św. i nabożeństw.

Kamera on-line