XII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                            23.06.2024 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Nauczyciele i uczniowie rozpoczynają czas wakacji. Życzymy wszystkim spokojnego wypoczynku.

W tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- w czwartek wspomnienie MBNP.

- w piątek – św. Ireneusza, bpa i męczennika.

- w sobotę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła /składka przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego/.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:

- czerwcowych ku czci N.S.P.J. po Mszy św. wieczornej /wtorek i sobota rano/.

- w środę różaniec o godz. 17.30, prosimy o przewodniczenie róże św. Kingi.

- w piątek o godz. 17.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek kończymy 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania swojego życia Jezusowi przez Maryję. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18:00, na której w sposób uroczysty odmówiony zostanie Akt Oddania. Mszy św. będzie przewodniczył franciszkanin O. Mariusz Tabor, który pełni posługę egzorcysty w arch. krakowskiej. Akt Oddania będzie połączony z indywidualnym okryciem Płaszczem MB z Guadelupe oraz indywidualna modlitwa wstawiennicza nad każdą osobą.

Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach. W ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby parafii złożyło 6 rodzin 3.800 zł.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożone ofiary. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wg porządku: Angelika Wawrzonek, Regina Schab, Sylwia Głód, Krystyna Kozioł, Małgorzata Bielatowicz, Lucyna Dubiel, Anna Pachoł, Barbara Kozak.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W Niedzieli znajdziemy ciekawy artykuł pt. „Zwiedzić, dotknąć, posmakować”, w którym autor podpowiada co można zwiedzić podczas wakacji. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” podpowiedź jak można dziecko nauczyć porządku i poznać siedem kroków do zdrowia dziecka. Gość Niedzielny przedstawia przyczyny, które zagrażają naszej wierze. Dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku chciałyby przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii, o zapisanie swojego dziecka w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do 15 września.

Intencje mszalne 24.06. – 30.06.2024

CZW.

27.06.

x. Syl

1) W int. Doroty i Krzysztofa w 20 r. ślubu oraz Dominiki w 19 r. ur. o bł., Boże i opiekę M.B

2) + Jan Moskalewicz od córki Marii z rodz.

Poza parafią: + Marian Lazur od Katarzyny Kizior

x. Pro

+ Piotr Lazur od córki Doroty z rodz.

PT.

28.06.

1) + Władysław Pikul z ok. imienin od żony

2) + Czesława (ona) Kalita od członkiń róży św. Marii

x. Ant

NOWENNOWA: + Helena i Władysław Warias z ok. imienin Władysława; + Jan i Józefa (ona) Szęszoł z ok. imienin Jana od syna Mariana; + Stanisław Kużdżał od Zdzisławy i Stanisława Czuchrów; + Mieczysław Osora od kolegów z pracy zięcia Wojciecha z firmy;
+ Rozalia Turczyn od Krystyny, Czesława i Władysława Turczyn; + Maria Mydlarz od Zofii i Władysława Adamowicz; + Józef Pszeniczny od Anety i Ireneusza Giżów; + Adela Bryłka od rodz. Stąsiek; + Władysława (ona) Chmiel od córki Mirosławy z rodz.;+ Władysława (ona) Witek od siostrzeńca Pawła z rodz.; + Kazimierz Kołodziej od chrześnicy Oli z mężem; + Piotr i Apolonia Lasota z ok. imienin Piotra od syna Ludwika z rodz.; + Józef Szpakowski w 30 dz. po śm. od córki z rodz.;

SOB.

29.06.

x. Syl

1) + Maria Kozioł od syna Henryka z rodz.

2) + Halina i Piotr Snuzik z ok. imienin Piotra

Ślub

x. Ant

W int. Doroty i Zygmunta w 30 r. ślubu dzięk.-błag.

NDZ.

30.06.

+ Danuta Dubiel z ok. imienin

x. Syl

1) + Władysława (ona) i Jan Weryński w r. śm. oraz o bł., Boże dla całej rodziny

2) + Piotr Toporek z ok. imienin

x. Pro

W 35 r. ślubu dzięk.-błag.

+ Władysława (ona) i Jan Weryńscy oraz Katarzyna Kogut

Msze św. gregoriańskie poza parafią za:

+ Janusz Kozioł

+ Marek Chmiel