XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                             25.09.2022 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Niedzielę Synodalną. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek – św. Wincentego a Paulo

- w środę – św. Wacława

- w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek – św. Hieronima

- w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pierwsza sobota miesiąca, zachęcamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00 i we Mszę św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada dzień imienin ks. Proboszcza Rafała. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Proboszcza w piątek o godz. 18.00. Ks. Proboszczowi składamy serdeczne życzenia imieninowe, wytrwałości, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej.

We wtorek przypada 28 rocznica śmierci ks. Prałata Kazimierza Zająca. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach:

- w środę – różaniec o godz. 17.30, o przewodniczenie prosimy różę św. Łukasza.

Po Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

- w czwartek – nowenna do Przemienienia Pańskiego.

- w piątek – o godz. 17.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św. o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie dzieci i młodzież.

Spotkania grup formacyjnych:

- we wtorek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby należeć do parafialnej scholii dziecięco-młodzieżowej. Spotkanie w salce na plebani.

- w czwartek spotkanie dla DSM – u o godz. 16.30.

- w czwartek dla ministrantów o godz. 17.00.

- piątek dla lektorów o godz. 18.30, a dla młodzieży o godz. 19.00.

- w sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kandydatów na ministrantów.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii. Ofiary w kopertach złożyło  rodziny3 w kwocie 600 zł.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożenie ofiary. W tym tygodniu zapraszamy wg następującego porządku

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy artykuł dotyczący przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Dla dzieci jest Promyczka Dobra. W zakrystii można nabywać Kalendarze Rolników i ścienne na 2023 rok.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę / 2 października / na zakończenie sezonu motocyklowego. Msza św. o godz. 12.00 a po niej wspólne świętowanie na rynku naszego Miasta. Szczegóły na plakatach.

Intencje mszalne 26.09. – 02.10.2022

Dzień

Godz.

Celebr.

Treść intencji

PON.

26.09.

x. Pro

+ Stanisław Marek od siostry Józefy z rodz.

W int. Huberta w 18 r. urodzin o Boże bł., i opiekę M. B. od babci i dziadka

WT.

27.09.

x. Ant

1) + Grażyna Jaworska-Motyka w 4 r. śm.

2) + Józef i Maria Jakubus od syna Tadeusza z rodz.

ŚR.

28.09.

+ Jan Wilk od Beaty i Andrzeja Działo

x. Pro

+ Anna Gil od syna Rafała z rodz.

CZW.

29.09.

x. Pro

+ Anna Marek od cioci Kazimiery Krawiec z rodz.

x. Ant

+ Danuta Dubiel od siostry Zofii Moździerz z rodz.

PT.

30.09.

+ Józef Bytnar od rodz. Smagaczów

x. Pro

1) W int. ks. Proboszcza Rafała z ok. imienin o Boże bł., i opiekę M. B. od parafian

2) NOWENNOWA: + Eugeniusz Zawierucha w 12 r. śm. od syna Henryka; + Stanisław Trybulec od Bernadetty i Krzysztofa Dereń; + Marian Bury od Marysi i Urszuli z rodz. z Partynii; + Roman Pytka; + Janusz Skrzypek z okazji urodzin; + Eugeniusz Zawierucha w 12. r. śm. od córki Danuty z rodziną; + Janusz Szkotnicki od Elżbiety i Wiesława Szpakowskich; + Stanisława (ona) Janeczek od rodz. Gargasów; + Józef Chmiel od sąsiadów Marka i Eweliny Kwater z dziećmi; + Władysław Zieliński od Józefa Rysia; + Bronisława (ona) Palka od Franciszka i Janiny Staszel z Nowego Bystrego

SOB.

01.10.

x. Ant

1) O bł., Boże dla mamy i Doroty oraz jej rodzeństwa i ich rodzin a także za zmarłe rodzeństwo

2) + Jan Sypek od kolegi Andrzeja z rodz.

1400

Ślub                                                                  15.00 - chrzest

+ Klara i Józef Strycharz w r. śm. od córki Marii Jaworskiej

NDZ.

02.10.

700

W int. Julii w 16 r. urodzin o Boże bł., i opiekę M. B.

900

1) W int. Danuty i Edwarda w 40 r ślubu o Boże bł., i opiekę M. B.

2) + Józef Kilian w 4 r. śm. od żony z rodz.

1030

Pro populo

1200

W int. motocyklistów i motocyklistek w podz. za łaski z prośbą o Boże bł., i opiekę M. B.

1600

+ Rozalia i Franciszek Puła od syna Jana z rodz.

Msze święte gregoriańskie poza parafią za śp.:

+ Władysław Szot (do 30 września / piątku)

+ Józefa (ona) Zawada (do 30 września / piątku)

+ Maria Bawoł z domu Ryś (do 30 września / piątku)

+ Edward Kopacz

+ Wanda Niedbała