II NIEDZIELA ADWENTU                                                                                                            5.12.2021 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

par. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim

Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Jest to dzień modlitw za Kościół na Wschodzie w ramach tego dnia przed wszystkimi kościołami prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Msze św. RORATNIE są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 1800. Przed Roratami śpiewane są Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy gorąco wszystkich a szczególnie dzieci z lampionami. Tradycyjnie dzieci niech wypisują dobre uczynki na kolorowych serduszkach i przynoszą na Roraty. Złożone karteczki biorą udział w losowaniu figurki małego Jezusa oraz nagrodzie niespodziance. W środę z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, RORAT się nie odprawia.

Spotkanie ze św. Mikołajem dla Liturgicznej Służby Ołtarza, DSM-u będzie jutro / 6 grudnia / o godz. 1630. Rodzice, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj przyszedł także do ich pociech proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii.

W tym tygodniu, w liturgii będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja

- we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego.

- w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i po południu o godz. 1600 i 1800. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczyste przyjęcie 25 - ciu dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Próba przed przyjęciem w poniedziałek po spotkaniu ze św. Mikołajem.

W tym dniu również serdecznie zapraszamy do naszej świątyni o godz. 12.00 na  Godzinę Łaski. Jest to spełnienie prośby Maryi, która podczas objawień we włoskim Montichiari w 1947 r. powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne poruszone będą łaską Bożą i staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie miał zapewnioną opiekę i łaskę.”

Spotkania grup formacyjnych:

- w poniedziałek na mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci z róż żywego różańca.

- w środę dla ministrantów o godz. 17.00.

- w czwartek spotkanie dla DSM-u o godz. 16.30.

- w czwartek zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na kolejne spotkanie. Dzieci przynoszą swoje medaliki pierwszokomunijne do poświęcenia.

- w piątek po Mszy wieczornej dla Młodzieży.

W sobotę na hali w Radomyślu Wielkim nasza parafia organizuje turniej piłki nożnej halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Radomyśl Wielki.

W sobotę 11-ty dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 2100.

13 grudnia/przyszły poniedziałek/ przypada 100-tna rocznica urodzin śp. Ks. Prałata Kazimierza Zająca. Z tej racji uroczysta Msza św. za śp. Ks. Prałata będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Również w naszym Kościele będzie wystawa poświęcona pamięci ks. Prałata, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim.

Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach. W ostatnią niedzielę ofiary złożyło 6  rodzin, w wysokości 900 zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne.

W zakrystii u Siostry, można już nabywać opłatki na wigilijny stół. Składane ofiary przy tej okazji są wyrazem wdzięczności i uznania za posługę jaką Siostry pełnią w naszej parafii. W obliczu modernizacji i rozbudowy ochronki niech to też będzie nasza cegiełka w to jakże ważne dzieło.

Są także do nabycia wigilijne świece a okolicznościowe ofiary są wsparciem programu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze katechizmowe w formie książkowej na 2022r.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy wg. kolejki:

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej dla dzieci nowy, świąteczny numer Promyczka Dobra, dla starszych bogato ilustrowany kolejny numer Gościa Niedzielnego.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Niedbałowska. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Intencje mszalne 06.12. – 12.12.2021

Dzień

Godz.

Treść intencji

PON.

06.12.

1) + Genowefa i Edward Biernat

2) + Henryk Szocik w 2 r. śm.

WT.

07.12.

1) + Roman Wilk

+ Wiktoria Grzanka od Alicji i Czesława Lipa

ŚRO.

08.12.

700

1) + Siostra Służebniczka Maria Gentilla

1600

+ Teresa Niedbałowska w 7 dz. po śm. od syna z rodz.

W int. Sióstr Służebniczek z naszej parafii

CZW.

09.12.

+ Tadeusz Pęczek

PT.

10.12.

+ Władysław Zieliński w 30 dz. po śm. od żony

1800

+ Zofia Trybulec oraz syn Wojciech w 2 r. śm.

SOB.

11.12.

1) + Marian i Ignacy Pietryka oraz rodzice

1) + Zdzisław Bysiewicz od rodziny Gerulów z Krosna

2) + Wiktoria Grzanka w 30 dz. po śm.

NDZ.

12.12.

700

900

1) + ks. Kazimierz Zając z ok. 100 rocznicy urodzin od absolwentów Liceum Zawodowego Zespołu Szkół rocznik 1994/95 wraz z wychowawczynią.

2) + Dominik Hyjek, Zofia i Władysław Chrabąszcz w r. śm. Władysława

1030

1) Pro populo                                                                  chrzty

2) W int. OSP Radomyśl Wielki

1600

+ Stanisław Weryński w 8 r. śm.

Msze święte gregoriańskie poza parafią za śp.:

+ Marian Bury (do 11 grudnia włącznie)

+ Elżbieta Batko

+ Wiktoria Grzanka