Peregrynacja obrazu Matki Bożej.

26.07.2021 | Informacje

Cicha! Zatroskana Matka! przybyła do naszej Parafii w dniu objawień fatimskich. Przyjęliśmy Ją z otwartym i pełnym nadziei sercem...

Z wtorku na środę, 13 i 14 lipca, przypadła w naszej parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności. Obraz wraz z relikwiami bł., ks. Jerzego Popiełuszki i repliką krzyża nowohuckiego przywitaliśmy we wtorek o godz. 17.00, następnie odmówiliśmy modlitwę różańcową i o godz. 18.00 odbyła się Msza święta.

Dwudniowy czas peregrynacji był momentem modlitwy i powierzania spraw rodzinnych i całej naszej Ojczyzny Czarnej Madonnie.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia! Kliknij!

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności jest tradycją NSZZ „Solidarność”. Obraz i jego peregrynacja związane są z Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbywa się co roku w trzecią sobotę i niedzielę września. Po raz pierwszy  została zorganizowana w 1983 roku przez ks. Jerzego Popiełuszkę dla robotników Huty Warszawa. Rok później, pielgrzymi przybyli z wielu regionów Polski i modlili się o dobrą i godną pracę oraz o godne traktowanie pracowników. Każdego roku podczas Mszy św. na Jasnej Górze ikonę przejmuje region, który będzie organizatorem Pielgrzymki Ludzi Pracy w kolejnym roku .

Tło obrazu, na którym widnieje wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej stanowi biało-czerwona flaga upamiętniająca zrywy robotnicze. Obraz wykonano w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność bł. ks. Jerzy Popiełuszko i w prywatnej rozmowie stwierdził, że dla niego jest to Matka Boża Solidarności. Drugi, nieco większy, trafił do kościoła św. Brygidy w Gdańsku. Natomiast największy obraz związkowcy podlaskiej Solidarności przekazali podczas II Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w 1984 r., jako symbol spotkań u stóp Czarnej Madonny.

 

Autor: parafia | 

Film: Parafia z lotu ptaka

Spacer wirtualny 360°

Transmisja video AZTV:

Galerie zdjęć

©2016 Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim

39-310 Radomyśl Wielki, ul. J. Piłsudskiego 4

Numer konta bankowego: BS w Radomyślu Wielkim,

nr: 66 9479 0009 2001 0002 6563 0001