Dekanalne Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej!

19.10.2021 | Informacje

W sobotę 2 października w Radomyślu Wielkim zawitały dziewczęta

 

 

 

W naszej parafii 2 października odbył się dekanalny dzień wspólnoty dla dziewcząt z DSM. Wzięły w nim udział dziewczęta z Dulczy Wielkiej, Starej Jastrząbki, Wadowic Górnych, Zdziarca, Radomyśla Wielkiego i gościnnie z brzeskiej par. pw. Miłosierdzia Bożego.

Inicjatorkami wydarzenia były siostry służebniczki pracujące w parafii, zaś gospodarzem proboszcz miejsca ks. Rafał Ciecieręga.

Na zaproszenie odpowiedziały oddziały Dziewczęcej Służby Maryjnej z parafii: Dulcza Wielka, Stara Jastrząbka, Wadowice Górne, Zdziarzec i oczywiście licznie obecne dziewczęta DSM z Radomyśla Wielkiego. Istotne, że dziewczęta przyjechały na spotkanie ze swoimi duszpasterzami. Z zaproszenia skorzystała też leżąca w zupełnie innej części diecezji, ale zaprzyjaźniona, parafia pw. Miłosierdzia Bożego z Brzeska. Dziewczęta z tej parafii przyjechały z siostrami służebniczkami.

Pierwsza część spotkania odbyła się w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże głosił ks. Rafał Ciecieręga. Po Eucharystii dziewczęta odmówiły różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Druga część spotkania miała miejsce w budynku nowo otwartej Szkoły Muzycznej. Tam wszyscy wzmocnili swoje siły posiłkiem, by potem resztę czasu spędzić na zabawach, które dla uczestniczek przygotowała i radośnie prowadziła s. Joanna Matuła. Było dużo radości z tańców, zabaw zespołowych, konkurencji sportowych, a nade wszystko w możliwości wspólnego spotkania. Na zakończenie spotkania i drogę do domu wszystkich pobłogosławił ks. Wojciech z parafii Zdziarzec. - Dziękujemy Panu Bogu i Maryi Niepokalanej za dar tego spotkania, wspólną modlitwę i doświadczenie wspólnoty - mówi s. Małgorzata Więcek, służebniczka z Radomyśla Wielkiego.

 

Autor: jbulsa | 

Film: Parafia z lotu ptaka

Spacer wirtualny 360°

Transmisja video AZTV:

Galerie zdjęć

©2016 Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim

39-310 Radomyśl Wielki, ul. J. Piłsudskiego 4

Numer konta bankowego: BS w Radomyślu Wielkim,

nr: 66 9479 0009 2001 0002 6563 0001