Narodowe Święto odzyskania Niepodległości

14.11.2021 | Informacje

W dniu 11 listopada zanosiliśmy modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Bogu za jej niepodległość.

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości jest to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to – obchodzone 11 listopada każdego roku – zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy. //żródło: Kalendarzswiat.pl//

W naszym Kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.  Zgromadzili się na niej parafianie, przedstawiciele władz, poczty sztandarowe. Poprzez udział we Mszy św. podkreśliliśmy jak ważne jest to święto dla każdego Polaka i jak bardzo na sercu leży nam los naszej ukochanej Ojczyzny.

Natomiast o godzinie 20.15 również w naszej świątyni odbył się montaż słowno muzyczny poświęcony historii naszej Ojczyzny, a także głównych jej bohaterom - Wieczornica Patriotyczna - która została przygotowana przez grupę młodzieżową naszej parafii.

Uroczyste obchody narodowego święta zakończył Apel Maryjny, podczas którego powierzyliśmy losy naszego narodu opiece Jasnogórskiej Pani, Najświętszej Maryi Pannie.

Autor: parafia | 

Film: Parafia z lotu ptaka

Spacer wirtualny 360°

Transmisja video AZTV:

Galerie zdjęć

©2016 Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim

39-310 Radomyśl Wielki, ul. J. Piłsudskiego 4

Numer konta bankowego: BS w Radomyślu Wielkim,

nr: 66 9479 0009 2001 0002 6563 0001