GRECJA 22-30.06.2019
Śladami św. Pawła Apostoła

 

1 dzień: 22 VI (sb): Wyjazd z Radomyśla W. w bardzo wczesnych godzinach rannych (ok. 300). Całodzienny przejazd poprzez Słowację, Węgry i Serbię.  (1076 / 809 km. po autostradach)
Krótkie zwiedzanie najciekawszych obiektów Belgradu:
Kalamegdan – spacer po fortecznym wzgórzu usytuowanym w widłach rzek Sawy i Dunaju, obecnie stanowiącym piękny park oraz ulubione miejsce rekreacji mieszkańców Belgradu. Ciepła kolacja i nocleg w ok. Nisza.

2 dzien: 23 VI (nd)  Śniadanie. Msza święta.  (520 km/157)
W godzinach rannych przejazd poprzez malowniczą dolinę rzeki Niszawy na teren Bułgarii. W godzinach południowych przyjazd do usytuowanego u stóp najwyższej partii gór Riła Rilskiego Monastyru,  zwiedzanie:
Rilski Monastyr – religijny i kulturowy symbol Bułgarii, wspaniały prawosławny monastyr założony przez św. Iwana Rilskiego z licznymi ekspozycjami muzealnymi.
Dalszy przejazd malowniczą górską trasą do Grecji.
Zakwaterowanie w hotelu w Kawali, ciepła kolacja i nocleg. 

3 dzień:  24 VI (pn) Śniadanie.          (172 / 88)
Dalsze podążanie szlakiem św. Pawła, w programie:
Kavala – spacer po historycznej części miasta będącego miejscem, gdzie św. Paweł postawił po raz pierwszy stopę na kontynencie europejskim.
Filippia – miejsce pierwszego nauczania św. Pawła na kontynencie europejskim oraz nawrócenia św. Lydii, a zarazem miejsce uwięzienia św. Pawła i Sylasa. Zwiedzanie parku archeologicznego oraz Msza święta w miejscu nauczania świętego Pawła nad rzeką Strymion
Amfiopolis – zobaczymy „Lwa Amfiopolis” – potężnego starożytnego pomnika grobowego. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej części Pólwyspu Chalcydyckiego, ciepła kolacja i nocleg.

4 dzień: 25 VI (wt):  Śniadanie.          (70 km)
Wyjazd na wycieczkę do Salonik, zwiedzanie miasta pod opieka polskojęzycznego lokalnego przewodnika:
Saloniki: (Kościół św. Demetriusza,  Biała Wieża, Kościół św. Zofii, Rotunda św. Jerzego, Łuk Galeriusza, Forum Rzymskie). Msza święta.
We wczesnych godzinach popołudniowych powrót do hotelu, wypoczynek nad morzem. Ciepła kolacja, nocleg.

5 dzień: 26 VI (śr): Śniadanie. Msza święta. (70 km)
Wyjazd na wycieczkę do Ouranopouli, stamtąd rejs statkiem wzdłuż brzegów Przylądka Athos z oglądaniem z pokładu statku licznych klasztorów, usytuowanych na terenie Autonomicznej Republiki Athos.
Po zakończeniu rejsu czas na kąpiel morską, plażowanie na pięknych plażach w Ouranopouli. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Czas na wypoczynek nadmorski. Ciepła kolacja i nocleg.

6 dzień:  27 VI (cz): 460 /262
Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie: 
Berea – miejsce działalności św. Pawła. Msza święta. Dalszy przejazd:
Meteory – wspaniałe klasztory usytuowane na niedostępnych skałach, ważny ortodoksyjny ośrodek religijny. Zwiedzanie największego klasztoru Metamorphosis pod opieką lokalnego przewodnika.
Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na ciepłą kolację oraz nocleg do hotelu w północnej Grecji.

7 dzień: 28 VI (pt):   103 km (14)
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Ochrydu, Msza święta, dalej zwiedzanie przepięknego nadjeziornego miasta pod opieką polskojęzycznego lokalnego przewodnika: 
Ochryda – wspaniałe historyczne miasto położone nad przepięknym Jeziorem Ochrydzkim /Wzgórze warowne Plaosznik, Cerkiew św. Sofii, rejs łódkami z Kaneo do centrum Ochrydu/. 
Po południu zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na plażowanie, wypoczynek. Ciepła kolacja i nocleg.

8 dzień: 29 VI (sb): 605/449 licząc do Belgradu 
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Skopje, zwiedzanie miasta pod opieka polskojęzycznego lokalnego przewodnika
Skopje – stolica Macedonii o wielowiekowej historii, ponadto miasto związane ze świętą Matką Teresą z Kalkuty. Msza święta. We wczesnych godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Serbii. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu na terenie Serbii.

9 dzień: 30 VI (nd) Śniadanie i wykwaterowanie.  849/ 579
Powrót do kraju przez Węgry i Słowację. Po drodze autokarowy city-tour po Budapeszcie oraz Msza święta w polskim kościele w stolicy Węgier. 
Powrót do Radomyśla Wielkiego w późnych godzinach wieczornych.

Film: Parafia z lotu ptaka

Spacer wirtualny 360°

Transmisja video AZTV:

Galerie zdjęć

©2016 Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim

39-310 Radomyśl Wielki, ul. J. Piłsudskiego 4

Numer konta bankowego: BS w Radomyślu Wielkim,

nr: 66 9479 0009 2001 0002 6563 0001